Dekandan Mesaj

Muş Alparslan Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi modern altyapısıyla, güncel programlarla, dinamik ve güçlü akademik kadrosuyla, çok yönlü ve kaliteli bir eğitimle öğrencilerimizi dijitalleşen dünyaya hazırlayan ve girişimci-yenilikçi anlayışı ile tercih edilen bir fakültedir.

İşletme, İktisat, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümleri, mezunlarını iş dünyasındaki değişim ve gelişmeler ışığında özel sektör, devlet kurumları, akademik dünya, ulusal ve uluslararası kurumlarda etkin yöneticilik ve liderlik rolleri için hazırlamaktadır. Öğrenciler kariyer planlama, girişimcilik gibi derslerle okudukları bölümlere yönelik olarak iş hayatına hazır bireyler haline gelmektedir. Fakültemizin amacı hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda sizleri seçmiş olduğunuz bölüme yönelik olarak bilgilendirmek ve becerilerinizi geliştirmektir. Öğrencilerimizden beklentimiz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde dört yıl eğitim almış olmanın avantajlı becerilerinden yararlanarak, bireysel yeteneklerini yeni bir seviyeye taşımaları ve böylece gerçek dünyadaki kişisel rollerini ve misyonlarını yerine getirme yolculuğuna çıkabilmeleridir.

Fakültemiz pek çok ulusal ve uluslararası çalıştay, konferans ve sempozyum gibi bilimsel etkinliklere ev sahipliği yapmış, sosyal medya hesaplarında sıkça yer alarak öğrencilerini güncel gelişmelerden haberdar etmiş, belirli aralıklarla düzenlenen seminerlerle öğrenci ve akademisyenlerin bütünleşmelerini sağlayarak entelektüel birikime ve gelişime katkı sunmaktadır. Ayrıca fakülte öğrencilerimizin almış oldukları teorik bilginin sektörel uygulamalar ile desteklenmesi amacıyla çeşitli firma, kurum, fabrika ziyaretleri düzenlenmektedir.

Sizleri Muş Alparslan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni daha yakından tanımaya davet ediyor, bizimle kariyerinize yön vereceğiniz günleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

            Prof. Dr. Ömer Faruk ALTUNÇ

  Dekan

 

Comments are closed